logo wing chun znak1 znak2 logo 2 wing chun

WING CHUN KUNG FU
 BYDGOSZCZ Didier Beddar

Didier Beddar rozpoczął karierę w sztukach walki w 1977 roku mając 14 lat. Wraz z Fredem Bohm, uczniem Mistrza Alana Lee, studiował przez jedenaście lat tradycyjne style północnych Chin.
Spotkanie Wielkiego Mistrza Williama Cheunga w 1987 roku, zapoczątkowało czteroletni okres nauki pod okiem mistrza, a także jego brata Dawida. Jej ukoronowaniem, było otrzymanie w 1991 roku dyplomu instruktorskiego wing chun kung fu.

W roku 1988 roku zostaje również uczniem Chang Xing Liang‘a , wybitnego mistrza kung fu wu shu. Dzięki tej znajomości mistrz Beddar miał okazję studiować tradycyjne bronie i Tai Chi Chuan stylu Chen. Pobierał również lekcje tej odmiany tai chi, u profesor Kan i Meng Hui Fenga, czołówki najstarszego pokolenia mistrzów.
W roku 1993 otwiera Akademię Wing Chun Tradycyjnego, która staje się ośrodkiem zrzeszającym uczniów z wielu krajów Europy, w tym Polski, a także Afryki (Maroko).

Mistrz Beddar, zalicza siebie do nowej generacji nauczycieli, którzy odeszli od komercyjnego stanowiska, głoszącego przewagę własnego stylu nad innymi. Uważa, że świat sztuk wojennych znalazł się w miejscu, w którym łatwość dotarcia do różnorakich metod walki i wymiana doświadczeń, sprzyjają likwidowaniu słabych strony własnego systemu. Otwarty umysł, uczciwe spojrzenie na problem walki i uprawiany system, uczyniły go doskonałym instruktorem, przyciągającym do siebie coraz to nowe rzesze praktyków. Niezmiennie wywiera silne wrażenie na wszystkich, którzy mieli okazję go spotkać. Szybkość i precyzja ruchów z jaką prezentuje wing chun, stanowi doskonały wzór do naśladowania i wyzwanie w samodoskonaleniu się dla wszystkich jego uczniów.


Mistrz Beddar jest autorem dwóch pozycji książkowych:
• (2000) Techniques et efficacite du Wing Chun Kung Fu, Europeene de Magazines, Paris
• (2002) Wing Cun Kung Fu Shil Lim Tao, Europeene de Magazines , Paris.

Wydał kasetę szkoleniową:
• Wing Chun Kung Fu Shaolin , Independence Prod, a wkrótce po tym płytę DVD pod tym samym tytułem.

Uczestniczył również jako konsultant sekwencji walk i równocześnie kaskader w produkcjach filmowych:
• Braterstwo Wilków (2000) – z udziałem Marka Dacascos‘a
• Pocałunek Smoka (2001) – z udziałem Jet‘a Li
• Babilon A.D. (2007) – z udziałem Michelle Yeoh
Dariusz Sitkowski

Didier Beddar

Sala gimnastyczna
SP nr 56 w Bydgoszczy
ul. Karpacka 30


Wt. 19:00 - 20:30
Cz. 20:30 - 22:00

Valid HTML 4.01 Strict
Poprawny CSS!